Сечогінні препарати рослинного походження
Рослинні сечогінні засоби в народній медицині застосовуються вже не одне століття, для лікування різних захворювань.
Спочатку знахарі використовували настої і відвари з сечогінних рослин, але в останні роки з`явилося безліч рослинних діуретиків, таких як Канефрон. Потрібно відзначити, що діуретики рослинного походження слабкіше синтетичних аналогів, але на відміну від останніх засобів мають менше побічних дій і надають більш м`яке стимулюючий вплив на нирки, тому їх призначають маленьким дітям і вагітним жінкам при незначних набряках.
Незважаючи на те, що рослинні сечогінні засоби менш токсичні для організму хворого, призначати їх самостійно не рекомендується, оскільки спочатку необхідно встановити причину набряку, гіпертонії, серцевої або ниркової недостатності, запалення. Потім, зібравши анамнез, уточнити наявність алергічних реакцій на ліки і супутніх захворювань, і тільки потім вибрати відповідні препарати.
Рослини, що володіють сечогінною дією
Часто, коли пацієнтові немає необхідності в істотній зміні добової дози сечі, а бажано тільки невелика її підвищення, лікар може призначити хворому не сечогінні препарати рослинного походження, а просто включити в свій раціон рослини-діуретики.
До таких рослин відносяться різноманітні фрукти та овочі:
Лікарські рослини-діуретики:
- мучниця;
- кропива;
- ромашка;
- м`ята;
- імбир;
- цикорій;
- кріп;
- пустирник;
- петрушка;
- материнка;
- ялівець;
- шавлія;
- мати й мачуха;
- шипшина;
- валеріана;
- кориця;
- льон;
- звіробій;
- меліса;
- липа;
- хвощ;
- календула;
- чебрець;
- розторопша і інші.
Рецепти приготування рослинних сечогінних засобів
Щоб сечогінні лікарські рослини досягли необхідного діуретичного ефекту, їх необхідно правильно приготувати.
Відео: Сечогінні Засоби Для Схуднення В Домашніх
Так відвар з льону готується в пропорції 1 ст. ложка на літр води довести до кипіння, потім поварити ще чверть години 2 години настояти в каструлі. Готовий відвар пити по 100 мл кожні 2 години.
Для зняття набряків після операцій хворим рекомендують чай з шипшиною. Приготування даного чаю надзвичайно просте: в термос заливають окріп і кидають по 3-4 ягідки на кожну склянку залитої води, закривають кришкою, настоюють 3 години і п`ють протягом 10 днів, після чого слід зробити тиждень перерви і повторити курс лікування.
Одним з найсильніших природних діуретиків є мучниця, часто звана в народі ведмежим вушком. Роблячи відвар з цього природного диуретика, слід бути гранично обережним з концентрацією мучниці. На склянку окропу не варто брати більше 2 грам рослини.
Однак в більшості випадків немає ніякої необхідності робити відвари з трав і насіння самостійно, оскільки можна купити різноманітні готові ниркові і Монастирські чаї, в яких рослини сечогінну дію вже зібрані в необхідної концентрації і готові до вживання вже через пару хвилин після того як пакетик з сумішшю заллють окропом.
Відео: сечогінні засоби трави для схуднення
Як вже говорилося, сечогінні рослинного походження (лікарські препарати, настої та чаї) значно слабкіше за паливною ефективністю, ніж їх синтетичні аналоги, тому при важких формах захворювань чаї і діуретики на основі рослин призначають тільки в складі комплексного лікування. Для незначних функціональних розладів, викликаних неправильним харчуванням, стомлюваністю або вагітністю, прийому лікарських рослин має бути цілком достатньо.
Принцип дії сечогінних засобів
Сечогінні препарати – це лікарські засоби різної хімічної структури, які в більшою/меншою мірою впливають на підвищення інтенсивності роботи нирок і як наслідок – рясне сечовиділення. Завдяки діуретиків у канальцях нирок гальмується реабсорбация (всмоктування) солей і води, що призводить до швидкого утворення сечі і виведення цих речовин. Існують сечогінні засоби, що впливають безпосередньо на нирки (ренальную), і препарати, які сприяють підвищеному виділенню рідини, впливаючи на інші системи організму (экстраренальные).
Виводячи зайву рідину разом з натрієм з організму, сечогінні засоби знімають набряклість, як зовнішню, так і внутрішню, пов’язану із захворюваннями нирок і печінки, знижують навантаження на серце, зменшують артеріальний тиск. Крім очевидного позитивної дії, різні діуретики мають ряд негативних ефектів, тому приймати їх йдуть виключно за призначенням лікаря і в зазначеному дозуванні. Не рекомендується самостійно купувати сечогінні засоби, це може привести до ускладнень:
Коли необхідне застосування діуретиків
Прийом при набряках ніг, обличчя та очей
Від тиску при гіпертонії
При серцевій недостатності
Серцева недостатність характеризується великою затримкою рідини в організмі, набряклістю, задишкою, «синюшним» кольором шкіри. Об’єм крові, що перекачується серцем, збільшується на 50%, вона мало насичується киснем через легені, тому не може повноцінно живити системи організму. Постійне кисневе голодування призводить до того, що серце перевантажується, а з часом змінюється структура печінки – вона більше не може виконувати свої функції якісно. Слідом за печінкою порушується робота нирок, які погано виводять рідину і солі.
Через деякий час після призначення сечогінного ліки, його ефективність може знизитися, тому від діуретиків середнього дії лікарі переходять до призначення більш сильних препаратів. Однак при постійному прийомі сечогінних лікарських засобів, формується резистентність, при якій необхідно замінити сечогінний або почати вводити його внутрішньовенно. Комплексна терапія з діуретиками при серцевій недостатності призводить до значного поліпшення стану пацієнта навіть у самих важких випадках, що в підсумку позначається на тривалості життя.
Головна мета прийому діуретиків під час цього захворювання – зняти симптоми набряклості, знизити вагу пацієнта, поліпшити переносимість фізичних навантажень. На ранніх стадіях хворі швидко позбуваються від неприємних наслідків серцевої недостатності, при сильному ураженні серцево-судинної системи лікування триває довше. Дивіться відео, де розповідається про диуретиках, що допомагають боротися з хвороби серця:
Для схуднення
При вагітності
Вагітність – одночасно важка і приємна пора для жінки, але частим її супутником стають набряки, особливо на останніх місяцях. При перших симптомах набряклості лікар починає контролювати хід виношування дитини, тому що вона може служити симптомом токсикозу, проблем з нирками, печінкою, серцем. Вагітна жінка починає дотримуватися дієти з малим вмістом солі, але якщо від симптому це не допомагає, фахівець призначає терапію з діуретиками – це можуть бути синтетичні або рослинні речовини.
Багато вагітні помилково думають, що натуральні фрукти або трави, що володіють сечогінним ефектом, прийняті без рекомендації лікаря, не принесуть шкоди. Однак навіть діуретики рослинного походження здатні вивести необхідні організму солі, багато зайвої рідини, порушити матеріальний баланс, що здатне негативно позначитися на розвитку дитини. Ні в якому разі не можна вживати сечогінні ягоди суниці, корінь петрушки, плоди ялівцю. Допустимі сечогінні ліки:
При цукровому діабеті
Сучасні препарати
Лікарські засоби рослинного походження
Рослинні сечогінні засоби відомі з давніх часів, коли синтетичних препаратів для поліпшеного виведення рідини ще не було. Незважаючи на те, що такі діуретики менш ефективні, вони не мають побічних ефектів тривалий час, але прописувати їх повинен лікар залежно від характеру захворювання. Рослинні сечогінні засоби:
Сильні діуретики
До діуретиків сильного й середнього впливу відносять тіазидні, тиазидопохожие, петльові сечогінні засоби. Петльові препарати діуретики вважаються найсильнішими, їх застосовують в крайніх випадках, коли потрібен терміновий ефект. Перші дві групи сечогінних ліків ефективно знижують тиск, викликають менше побічних реакцій. Сильні препарати:
Легкі калійзберігаючі
Нешкідливі засоби для дітей
Відгуки про ефективність і шкоду сечогінних препаратів
Маша, 35 років: — «вранці стали сильно набрякають повіки, страшенно хвилювалася з цього приводу. Пила потроху брусничного чаю щодня, як сечогінне. Повільно допомагало, зате ефективно і безпечно».
Валентина, 28 років: — «При вагітності в минулому році почалися сильні набряки ніг, відразу побігла до лікаря. Виявилося, що зі здоров’ям все в порядку – просто організм не справляється з навантаженням. Призначили сечогінний засіб фитолизин, пропилу. Нервувала, що будуть побічні ефекти, але все обійшлося».
Валентина, 41 рік: — «У мене початкова стадія гіпертонії. Брала невелику дозу тіазидного діуретика, допоміг добре, відчуваю себе набагато краще. Одночасно п’ю вітаміни і лікуюся, з часом захворювання мучить менше».
Іванна, 36 років: — «У дитини кілька років тому з’явилися набряки, лікар визначив, що проблеми з нирками. У комплексі з крапельницями пили сечогінний ліки – Верошпірон. Допомогло добре, нирки вилікували».
Для избавления от отеков применяются диуретические препараты. Мочегонные народные средства — рецепты растительных сборов, стимулирующих диурез (выделение солей и воды), издавна применялись лекарями при врачевании различных заболеваний, которые сопровождались задержкой жидкости в тканях организма.
Диуретики растительного происхождения нашли свое место и в современной медицине. Мочегонные настои и отвары нередко назначаются врачами при комплексной терапии мочевыводящих путей, почек, печени, гипертонии, радикулита, отравлений, ПМС, заболеваний сердца.
Большинство врачей разделяют популярное среди обывателей мнение, что домашние мочегонные средства наиболее мягко воздействуют на организм, обладая меньшим количеством противопоказаний, чем синтетические диуретики. Но специалисты предупреждают своих пациентов, что мочегонные лекарственные растения не так безобидны, как кажутся на первый взгляд.
Неправильно подобранный диуретик растительного происхождения для будущей мамы может спровоцировать выкидыш.
При нефрозах и нефритах применения мочегонных отваров и настоев, раздражающих почки, только усилит воспаление, что усугубит состояние больного.
Домашние диуретические средства, усиливающие желудочную секрецию, противопоказаны при воспалении в органах желудочно-кишечного тракта и при повышенной кислотности. Поэтому не стоит применять мочегонные сборы трав, не посоветовавшись с врачом.
Мочегонные сборы трав, настои плодов и ягод
К группе диуретиков растительного происхождения относят различные растения, в состав которых входят вещества, обладающие мочегонным действием способствующим выведению жидкости:
- Лекарственные травы: толокнянка (лист), череда, хвощ полевой, ортосифон (лист почечного чая), ромашка, одуванчик (лист, корень), лопух (корень), пустырник сердечный, полынь горькая (верхушки), клевер луговой, душица, василек синий, мята перечная, медуница, цикорий (корень), пырей ползучий (корень), крапива двудомная, горец почечуйный, чабрец (тимьян ползучий), подорожник.
- Ягоды мочегонные: можжевельник обыкновенный, клюква, брусника, калина, ежевика, черноплодная рябина, клубника, земляника (лист и ягода), шиповник, арбуз.
Вышеперечисленные растения используют в чистом виде, так и в виде различных напитков, блюд, лекарственных настоев и отваров.
№1. Противовоспалительный народный диуретический сбор
- хвощ полевой, крапива двудомная, фенхель (плоды) – 2 части сухого сырья;
- стальник полевой (корни), береза (лист) – 3 части;
- тысячелистник обыкновенный, цветки календулы – 4 части сухого сырья;
1 большую ложку монастырского сбора залить стаканом кипятка и дать ночь настояться в термосе. Затем процедить и принимать по1/4 стакана 3раза в день.
№2. Сбор, усиливающий диурез
Взять по одной части ягод можжевельника, почек березы, корня одуванчика и залить стаканом кипящей воды. В течении 10 минут прогреть на водяной бане. Процедить, принимать трижды в день по одной столовой ложке.
№3. Сбор мочегонный
Взять в равных частях листьев крапивы и брусники, семян петрушки, травы хвоща полевого и мелиссы. Три большие ложки сухого сырья залить 0.5 литра кипящей воды. В термосе настаивать ночь (не менее восьми часов). Принимать по 0.5 стакана после завтрака, обеда и ужина.
Моносборы домашние, мочегонные
Растереть две большие ложки ягод калины и залить их стаканом кипятка, оставить в термосе на ночь. Принять настой в течение дня в три приема, предварительно добавив в него мед на кончике ножа. Противопоказания: заболевание органов ЖКТ.
Отвар из бузины сибирской: одну большую ложку сухих мелких листьев поместить в эмалированный ковш и залить стаканом кипящей воды. Затем поставить на слабый огонь на пять минут. Принимать по столовой ложке три раза в день перед принятием пищи.
Настой из корня лопуха: чайная ложка измельченного сырья, заливают стаканом кипятка, оставляя в термосе на ночь. Принимать по 1/3 стакана три раза в день за двадцать — тридцать минут до принятия пищи. Курс лечения — 2 недели.
Настой из василька синего: стакан кипятка и пара чайных ложек сухого сырья, помещают в теплое место на один час. Принимают весь настой в течение дня за три приема (за двадцать минут до еды). Общий курс лечения — три-четыре недели.
Настой из кураги (урюка): сухофрукты (двести грамм) тщательно промываем и заливаем в термосе двумя стаканами кипящей воды. Настаиваем шесть часов. Процеживаем, сырье отжимаем. Пьем два раза в день по половине стакана. Можно добавить мед.
Напитки и продукты, обладающие мочегонным эффектом
Мед, арбуз и дыня станут бесспорными лидерами в этой группе продуктов. Они не только способны утолить голод и жажду, но и эффективно устраняютотеки. Ананас, лимон, гранат, персик, виноград, курага или урюк, так же мочегонные фрукты, рекомендованные для диетического стола больным с задержкой воды в организме.
Какие овощи мочегонные? Достаточно большое количество корнеплодов, овощей и пряных трав обладают диуретическим эффектом. Но фаворитами среди овощей считаются помидоры, баклажаны, листья петрушки, укроп, фенхель, сельдерей, листья салата, свекла, клубни картофеля, спаржа, чеснок, брюссельская капуста, морковь, редька, тыква, огурец. Хороши не только овощи, но и свежевыжатые соки из них. Вот несколько простых рецептов, которые помогут избавиться от отекших ног:
- Сок моркови, свежих огурцов и свеклы, взятых в равных пропорциях, отлично утолит жажду и удалит излишки жидкости, обогатив организм калием.
- Треть стакана сока сельдерея и петрушки заменит мочегонную таблетку.
- Вкусный и полезный коктейль из сока от отеков: половина маленького арбуза, два персика, половина граната. Свежеприготовленный коктейль, принимать дважды в день.
Помимо овощных соков, в группу мочегонных напитков входят — имбирный и зеленый чай с лимоном, черный кофе, кофе из корня цикория, травяные чаи с мятой, душицей, чабрецом, клюквенный морс.
Кисломолочные продукты: кефир, творог, сыр, приготовленные с зеленью – эффективное диуретическое средство. Врачи обращают внимание на то, что напитки и продукты, обладающие мочегонным эффектом, могут уменьшать действие лекарственных препаратов, в том числе противозачаточных. Данные продукты, фрукты и овощи в большом количестве противопоказаны будущим мамам.
Гомеопатические мочегонные препараты
Данное альтернативное лекарство применяют как вспомогательное средство, которое не задерживается в организме, вызывая аллергические реакции и побочные действий. Препарат подбирает индивидуально врач-гомеопат каждому пациенту. Гомеопатия не может стать основой лечения, но способна стимулировать человеческий организм к скорейшему выздоровлению.
Например, препарат «Мочегонное» — действенный, гомеопатический диуретик, эффективный при почечных отеках. Содержит Арсеник 6, Апоцинум 3, Апис 3. Семь гранул принятых до еды, способны значительно сократить отечность лица, шеи и уменьшить мешки под глазами.
Источники: http://gurumedicukr.ru/liki/3342-roslinni-sechoginni-zasobi.html, http://modney.pp.ua/zdorovya/13548-suchasn-sechognn-preparati-princip-dyi-spisok-vdguki-pro-efektivnst.html, http://www.diuretiki.ru/narodnye-sredstva-domashnie
P.S. Только вот я сама из города и у нас его в продаже не нашла, заказывала через интернет.
P.S. Я тоже из города ))